Książka dla kobiet

Są takie książki, które z góry przeznaczone są dla kobiet. Tak, jak najbardziej mężczyźni mogą po nią sięgnąć, ale nie będą oni tak dobrze się przy nich bawili, jak panie, które bardziej docenią zawartą w nich treść. Proza kobieca ma w sobie coś takiego, co czytelniczkom ma dać nadzieje. Czasem już kobiety tak mają, że muszą znaleźć dobre słowo. Skoro nie dostają ich od drugiego człowieka, to zawsze mogą je znaleźć w dobrej książce. Czy takie “dobre” słowo znajdą w książce pt. Molly – Tania Książka Agnieszki Lingas – Łoniewskiej? Warto się o tym osobiście przekonać.

Autorka prozy kobiecej

Agnieszka Lingas – Łoniewska sama przyznaje, że jeżeli chodzi o książki, to doskonale czuje się z prozą kobiecą. To nie oznacza faktu, że tworzy tylko i wyłącznie opowiadania o miłości. W niektórych książkach wątek miłosny jest mocniejszy, a czasem jest na tyle słaby, że jest on prawie niedostrzegalny. Tylko, że wtedy coś innego wysuwa się na wierzch, dzięki czemu cała książka jest naprawdę genialna i na pewno nikt nie będzie się przy niej nudził. Autorka została uhonorowana żelaznym glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki w 2012 roku. Do tego otrzymała drugie miejsce w plebiscycie “Kobieta Wpływowa” Gazety Wrocławskiej. Jej książka pt.”Brudny świat” z 2014 roku ukazała się w przekładzie angielskim na terenie Stanów Zjednoczonych. Czas na kolejną propozycję. Przy czym warto do jej czytania wziąć sobie…chusteczki do ocierania łez.

Brak nadziei

Tytułowa bohaterka raczej nie ma żadnych nadziei, ponieważ życie nigdy jej nie oszczędzało. Począwszy od samych narodzin, kiedy matka zdecydowała o tym, żeby ją opuścić. Potem ojciec poszedł do więzienia, a mała dziewczynka musiała pójść do domu dziecka. Tak, były też rodziny zastępcze, ale Molly nigdy nie była łatwa  w kontaktach międzyludzkich – co też zostało jej do dzisiaj. Co prawda od dawnej osobowości Molly chce się odciąć, ale nie ma zamiaru pozbywać się swojego charakteru. Teraz Molly jest dorosła i ma zamiar być panią swojego życia. Imprezuje, szaleje, kocha adrenalinę i cieszy się, że ma przy sobie swojego najlepszego przyjaciela z biedula. Dziewczyna na potęgę łamie męskie serca i niczym się nie przejmuje. Już na pewno tym, że kogoś krzywdzi. Do pewnego momentu, aż spotyka przystojnego, ułożonego, wychowanego, inteligentnego i spokojnego biznesmena, który namiesza w jej życiu. On też będzie pod jej wrażeniem. Ona na tyle będzie zachwycona, że na nowo w jej życiu zagości nadzieja. Ale na co? Tego dowiemy się już z “Molly“.

Zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com